Obserwatorzy

wtorek, 24 czerwca 2014

DIY lampioniki ogrodowe

Dzisiaj pokażę Wam jak w kilku krokach zrobić samemu malutkie lampioniki ogrodowe w dwóch stylach: vintage i prowansalskim.
Vintage pasuje do doniczek, które pokazywałam tutaj: DREMEL DIY


Do wykonania lampioników potrzebne będą:
Pistolet do kleju Dremel Glue Gun, pałeczki kleju do pistoletu, małe słoiczki (ja użyłam szklanych pojemników po jogurcie i creme brulee), drut i wszelkie przydasie jak wstążeczki, kawałki lnu w naturalnym kolorze, bawełna czerwona- ścinki, tasiemka z bąbelkami fioletowa, lawenda świeża.

Krok1:
Odmierzamy z drutu obwód słoiczka z małym zapasem, ucinamy. Druga długość druta to rączka, odmierzamy z zapasem i ucinamy.


Krok2:
Formujemy rączkę, na końcach za pomocą okrągłych szczypczyków formujemy kółka przez które przeciągamy drut z obwodu. Obwód zaciskamy na słoiczku, zakręcamy, a nadmiar ucinamy.


Krok3:
Nanosimy klej na słoiczek. Zasłonimy drucik kawałkiem zwiniętej w rulonik tkaniny.


Krok4:
Z czerwonej bawełny formujemy różyczkę. Zwijamy długi kawałek tkaniny i okręcając tworzymy kwiat. Od czasu do czasu nanosimy kropelkę kleju, aby nam się materiał nie rozwijał. Należy uważać, ponieważ klej jest bardzo gorący i można się poparzyć! 


Krok5:
Przyklejamy kwiat do lnianej obręczy, dodajemy sznurek jako kokardkę i świecznik vintage gotowy.


Krok6:
Z drugim lampionikiem postępujemy tak samo jak w Kroku 1 i 2.
Następnie tasiemkę fioletową z bąbelkami przyklejamy tak, aby ukryć drucik.


Krok7:
Pod fioletową tasiemką naklejamy świeże kwiaty lawendy. Świeże są lepsze od wysuszonych, ponieważ łodyżki są bardziej plastyczne i się uginają. Kwiaty po wyschnięciu wyglądają tak samo, więc świecznik posłuży na pewno długi czas.Krok8:
Tak prezentuje się lampionik w klimacie prowansalskim.


A tak obydwa, a który jest bliższy Waszemu stylowi?


2 komentarze:

  1. Pomysł świetny ale jak dla mnie ,,za bogato,, . Mi wystarczył by słoik i sznurek :)

    OdpowiedzUsuń